Pobierz aplikację FUN APP

z TV.DISCO na żywo!

News

Zespół Boys otwiera swoje archiwum!

Zespół Boys już od ponad 20 lat stale utrzymuje się na topie polskiej muzyki tanecznej. Grupa ta jest absolutnym fenomenem, i to nie tylko w gatunku disco polo, ale w skali całego polskiego przemysłu fonograficznego! Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby chociaż jednego hitu Marcina Millera i zespołu Boys!

Historia tej grupy, która powstała w 1991 roku w Prostkach koło Ełku, jest tak bogata, że nie będziemy jej Wam teraz opisywać, bo na ten temat z całą pewnością mogłaby powstać książka.

Serdecznie zapraszamy Was teraz na sentymentalną podróż do początku lat 90. XX wieku, gdy Polska odzyskała wolność i poczuła smak zachodu, a muzyka disco polo w błyskawicznym tempie podbijała cały kraj. Podróż tę umożliwił nam zespół Boys, udostępniając w sieci nagrania z początku swojej działalności, które do tej pory nigdy nie były publikowane. Poczujcie klimat i smak tamtych lat...

Był 1991 rok i zespół Boys nosił jeszcze nazwę Las Vegas. Oryginalny skład zespołu tworzyli Marcin Miller i Krzysztof Cieciuch, który pod koniec lat 90. postanowił zacząć działać solo, a także Robert Sasinowski i Bogdan Kukier, z czego pierwszy później założył zespół Skaner, mający na swoim koncie masę szlagierów tego gatunku, a drugi współtworzył grupę Maxel.

Początkowo zespół, co jest zjawiskiem dość typowym jak na początek działalności, zaczynał od wykonywania coverów, czyli utworów pochodzących z repertuarów innych wykonawców. Przed Wami, podpisane jeszcze jako Las Vegas, kompozycje "Anna Maria", "Call my name", "Bo kiedy myślę o tobie Ewo", "Blue Hotel", "Białe łabędzie" oraz "Daj mi dzień".


Z 1992 roku pochodzą trzy kompozycje, a mianowicie "Gdy ktoś kocha", "Była jesień" oraz "Czego ty ode mnie chcesz". Utwór "Była jesień" a właściwie to, iż możemy go teraz posłuchać, to efekt nagrania próby zespołu, która odbywała się w warunkach garażowych w miejscowości Prostki.
"Piosenka pijaka" oraz "Ciemną nocą" to piosenki datowane na 1993 rok. Jak Wam się podobają?
1994 oraz 1995 rok przyniosły cztery kompozycje, czyli "Hej dziewczyno", "Czarownica", "Dziewczyno kochana" oraz "A ja nie chcę czekolady". Wszystkie te piosenki są utrzymane w podobnej konwencji, która była obecna na przebojowych kasetach zespołu Boys - "Dziewczyna z marzeń", "Usłysz wołanie", "Wspólne inicjały" czy "Bawmy się". W ten oto sposób zaczęła się wielka kariera grupy Boys, która trwa do dzisiaj i jeszcze nie jeden hit tego zespołu będziemy śpiewać na koncertach!


Fotografie pochodzą z prywatnego archiwum Marcina Millera oraz strony youtube.com//MarcinMillerBOYS.

Ocena: 0 0

Polecamy

OPENER PARTY

OPENER PARTY

SENSATION NIGHT

SENSATION NIGHT

Timmy Trumpet & Savage - Freaks

Timmy Trumpet & Savage - Freaks

Pep & Rash - Rumors

Pep & Rash - Rumors

Ummet Ozcan - SuperWave

Ummet Ozcan - SuperWave

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony