Pobierz aplikację FUN APP

z TV.DISCO na żywo!

News

Hity z filmu Gorączka Sobotniej Nocy

creepingsharia.wordpress.com

creepingsharia.wordpress.com

Tony(John Travolta) jest niewykształconym nastolatkiem z Brooklynu. Uwieńczeniem tygodnia jest dla niego pójście do lokalnej dyskoteki, gdzie staje się królem parkietu. To tu spotyka Stephanie(Karen Lynn Gorney), która w niedługim czasie zmieni jego życie.

Fabuła filmu może nie jest  porywająca, ale za to muzyka i sceny tańca to prawdziwe fundamenty muzyki disco przekonajcie się sami.

Mamy też kilka ciekawostek na temat filmu:

  • Gdy Tony i Stephanie ćwiczą w studio do melodii "More Than a Woman", w lustrach co jakiś czas odbija się ekipa filmowa.
  • W 2003 roku trzyczęściowy biały garnitur, który nosił John Travolta w "Gorączce sobotniej nocy", zwyciężył w plebiscycie ogłoszonym przez magazyn "Choices" na najbardziej pamiętny kostium filmowy.
  • Wkrótce po premierze ścieżka dźwiękowa z "Gorączki" rozeszła się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, ustanawiając tym samym rekord sprzedaży (nie pobity do czasu "Thrillera" Michaela Jacksona z 1983).
  • Słynna solowa sekwencja taneczna Travolty mogła w ogóle nie dojść do skutku. Producenci filmu zamierzali wstawić jedynie zbiorowe sceny tańca. Travolta zagroził wtedy porzuceniem projektu, a producenci zmienili zdanie. Taniec Travolty do piosenki "You Should Be Dancing" do dziś pozostaje jednym z najsłynniejszych popisów tanecznych w historii kina.
  • Film jest zakazany w Malezji

Źródło: filmweb.pl

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Pep & Rash - Rumors

Pep & Rash - Rumors

MYDAY

MYDAY

SENSATION NIGHT

SENSATION NIGHT

OPENER PARTY

OPENER PARTY

Ummet Ozcan - SuperWave

Ummet Ozcan - SuperWave

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony